Brikety

Priemer 80mm

Dĺžka viac ako 200mm

Výhrevnosť viac ako 20,3 MJ/kg

Obsah popola menej ako 0,7%

Obsah vody do 9%

Bez prímesí a pojív

Myslíme ekologicky. Spracovávame drevo, ktoré bolo vyťažené z trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov.  Vážime si naše lesy.

Na výrobu palív nelikvidujeme stromy, ale len "odpadové" odrezky a piliny z našej vlastnej výroby. Sme držiteľmi PEFC certifikácie, naše produkty sú ekologické.

Okrem zodpovednej výroby nových produktov na báze dreva likvidujeme aj všetky drevené materiály, ktoré ďalej spracujeme na energetické využitie. Týmto spôsobom vyrábame drevené brikety a pelety na najmodernejších zariadeniach.

Brikety od spoločnosti Strojbal sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov bez chemických prísad, bez kôry a bez lepidiel. Nedechtujú, nezanášajú komíny a majú minimálnu popolnatosť. Sú vyrobené výlučne z mäkkého smrekového dreva bez obsahu kôry, a preto majú vynikajúcu výhrevnosť.

Nečakajte kým bude zima a ceny brikiet, pripravte sa na vykurovaciu sezónu už v lete a navyše za výhodné ceny.

Brikety balíme po 500kg na malé palety 1200x800. Možný je však aj odber v malom množstve, kde si kvalitu sami vyskúšate. Používate len odskúšané brikety od Slovenských výrobcov.

Ku každému nášmu výrobku Vám poskytneme protokol o skúške s akreditovaného laboratória. Naše brikety sú pravidelné testované na ich kvalitu v akreditovanom laborátóriu HNB, Prievidza viď. priložený protokol.
Smrekové valcové brikety priemer 80mm

Ku každému nášmu výrobku Vám poskytneme protokol o skúške s akreditovaného laboratória.

  • Disponujeme nákladnými vozidlami s nosnosťou do 3,5t ale aj do 12t s hydraulickou rukou, zabezpečíme Vám prepravu brikiet až k Vám domov!
  • Nemáte dosť miesta na uskladnenie? Nevadí, spoločnosť Strojbal preskladuje vaše brikety vo vlastných skladových priestoroch tak dlho ako budete potrebovať.
  • Materiály najvyššej kvality sú vyrobené modernou technológiou.

Nižšie si môžete stiahnuť a prezrieť protokoly z merania našich brikiet.


Smrekové RUF brikety

Brikety v tvare kvádra s typickým obdĺžnikovým tvarom a pečiatkou „RUF“ majú vysoký stupeň zhutnenia a nízky obsah popola. Vyrobené na pôvodnom nemeckom vybavení.

Použitie:
Brikety RUF sú vhodné na denné intenzívne spaľovanie v krboch, kachľových peciach a iných vykurovacích zariadeniach. Sú ideálne pre veľmi malé spaľovacie komory. Pri spaľovaní sa ich objem nezvyšuje.

Balenie:
Brikety RUF sú balené v 10 kg plastových vreckách po 10 alebo 12 kusoch. Hmotnosť europaliety je 960 kg. Palety s briketami sú zabalené do pružných fólií.

Ďalšie informácie

Veľkosť 155 x 65 x 105 mm
Výhrevnosť 4650 Kcal/kg
Obsah popola Max. 0,5%
Vlhkosť Max. 5,91%
Váha 10 kg, 960 kg
Navštívte našu online predajňu
Dreváreň Strojbal