Brikety a pelety

Myslíme ekologicky. Spracovávame drevo, ktoré bolo vyťažené z trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov. Sme držiteľmi PEFC certifikácie.

Okrem zodpovednej výroby nových produktov na báze dreva likvidujeme všetky drevené materiály, ktoré ďalej spracujeme na energetické využitie. Týmto spôsobom vyrábame drevené brikety a pelety na najmodernejších zariadeniach.

Peletky a brikety od spoločnosti Strojbal sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov bez chemických prísad, bez kôry a bez lepidiel. Nedechtujú, nezanášajú komíny a majú minimálnu popolnatosť. Sú vyrobené výlučne z mäkkého smrekového dreva bez obsahu kôry, a preto majú vynikajúcu výhrevnosť.

Nečakajte kým bude zima a ceny brikiet a peliet porastú, pripravte sa na vykurovaciu sezónu už v lete a navyše za výhodné ceny. Ponúkame 

  • smrekové peletky triedy A1 priemer 6mm


  • smrekové valcové brikety priemer 80mm


Brikety balíme po 500kg na malé palety 1200x800, peletky balíme na palety 1000x1000, s váhou 1000kg/paleta.  Možný je však aj odber v malom množstve, kde si kvalitu sami vyskúšate. Používate len odskúšané brikety a peletky.

Ku každému nášmu výrobku Vám poskytneme protokol o skúške s akreditovaného laboratória.

  • Disponujeme nákladnými vozidlami s nosnosťou do 3,5t ale aj do 7,5t, zabezpečíme Vám prepravu brikiet alebo peliet až k Vám domov!
  • Nemáte dosť miesta na uskladnenie? Nevadí, spoločnosť Strojbal preskladuje vaše brikety vo vlastných skladových priestoroch tak dlho ako budete potrebovať.
  • Materiály najvyššej kvality sú vyrobené plnoautomatizovanou technológiou.

Mám záujem o cenovú ponuku

Máte otázku? Potrebovali by ste ponuku na mieru?

Neváhajte nás kontaktovať a my vám pripravíme cenovú ponuku podľa vašich potrieb.

Mám záujem o cenovú ponuku