Pelety

Priemer 6mm

Výhrevnosť viac ako 21,7 MJ/kg

Obsah popola menej ako 0,6%

Obsah vody do 6,6%

Bez prímesí a pojív

Peletky od spoločnosti Strojbal sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov bez chemických prísad, bez kôry a bez lepidiel. Nedechtujú, nezanášajú komíny a majú minimálnu popolnatosť. Sú vyrobené výlučne z mäkkého borovicového dreva bez obsahu kôry, a preto majú vynikajúcu výhrevnosť.

Nečakajte kým bude zima a ceny peliet porastú, pripravte sa na vykurovaciu sezónu už v lete a navyše za výhodné ceny.

Zastavte sa v našej podnikovej predajni, zoberte si vzorku na skúšku, vyčistite kotol, horák a vyskúšajte skúriť aspoň 100kg našich peliet a sami sa presvedčte o kvalite ponúkaných peliet.

Ponúkame pelety, ktoré vidíte na fotkách, majú tmavšiu farbu, čo je spôsobené sušením pílín v teplovzdušnej sušiarni, v ktorej sa piliny sušia tzv. spalinami, čo je dym z teplovzdušného kotla, ktorý pilinu zafarbí na hnedo. Teplota v sušiarni je 550 až 800 stupňov. Ide o náročný proces. 

Tzv. biele peletky, sú sušené v sušiarni, s výmenníkom tepla, kde nedochádza ku kontaktu spalín s pilinou. Tento proces, je 2x tak náročný na spotrebovanú energiu, preto používanie takto sušených peliet nie je až tak ekologický proces. 

Pelety balíme po 1000kg na palety 1000x1000. Možný je však aj odber v malom množstve, kde si kvalitu sami vyskúšate. Používate len odskúšané peletky.

Ku každému nášmu výrobku Vám poskytneme protokol o skúške s akreditovaného laboratória.

Myslíme ekologicky. Spracovávame drevo, ktoré bolo vyťažené z trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov. Sme držiteľmi PEFC certifikácie.

Okrem zodpovednej výroby nových produktov na báze dreva likvidujeme všetky drevené materiály, ktoré ďalej spracujeme na energetické využitie. Týmto spôsobom vyrábame drevené brikety a pelety na najmodernejších zariadeniach.


Borovicové peletky triedy A1 priemer 6mm

Ku každému nášmu výrobku Vám poskytneme protokol o skúške s akreditovaného laboratória.

  • Disponujeme nákladnými vozidlami s nosnosťou do 3,5t ale aj do 12t s hydraulickou rukou, zabezpečíme Vám prepravu peliet až k Vám domov!
  • Nemáte dosť miesta na uskladnenie? Nevadí, spoločnosť Strojbal preskladuje vaše pelety vo vlastných skladových priestoroch tak dlho ako budete potrebovať.
  • Materiály najvyššej kvality sú vyrobené plnoautomatizovanou technológiou.

Nižšie si môžete stiahnuť a prezrieť protokoly z merania našich peliet.

Navštívte našu online predajňu
Dreváreň Strojbal